Yer Temizleme Makinesi Nasıl Kullanılır?

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Yer Temizleme Makinesi Nasıl Kullanılır?

Yer Temizleme Makinesi Nasıl Kullanılır?

Yer temizleme makineleri etkin hijyen sağlanması amacı ile kullanılan oldukça işlevsel ürünlerdir. Mermer, fayans, granit gibi zeminleri temizlemek için eskiden fırçalar kullanılsa da, teknolojinin gelişmesi ile bu fırçalar artık makinelere entegre edilmiştir. Yer temizleme makinesi zeminde bulunan kirleri örtmekle kalmaz, bunları tamamen yok eder.

Özellikle hastaneler, sağlık ocakları, okullar, alışveriş merkezleri gibi insan sirkülasyonunun yoğun olduğu ortamlarda bu makineleri kullanmak kolaylık sağlar. Zeminler bu makineler vasıtası ile kolayca temizlenir ve daha sonra kurutulur. Edit Temizlik firmamız tarafından Türkiye’nin dört bir yanına dünyaca ünlü markaların yer temizleme makinelerinin satışını yapıyoruz. Ayrıca gerekli olan kimyasalları yine firmamızdan temin edebilirsiniz.

Yer Temizleme Makinesini Kullanmak Oldukça Pratiktir

Temin ettiğiniz makineniz ile birlikte bir adet fırça gönderilmektedir. Bu fırçayı makinenize takınız. Fırçanın yeri makinedeki motorun genelde ön kısmında olmaktadır. Fırçayı yerleştirdikten sonra sıra yer temizleme makinesi su koyma haznesine temiz su ilave etmeye geliyor. Temiz su makinede mavi renk ile gösterilmektedir. Suyun yanı sıra deterjan da eklemeniz gerekir.

Makinenin arka kısmında bir pedal bulunmaktadır. Bu pedalı yukarı doğru ittirdiğinizde alt kısımda bulunan fırça zemine temas eder. Bu aşamadan sonra sıra su vermeye geliyor. Arka kısımda bulunan su vanası zeminde yer alan kirlilik durumuna göre ayarlanmalıdır. Bu makineler aynı zamanda vakumlama da yapabilmektedir.

Yıkama ve Kurutma Birlikte Sağlanır mı?

Yer temizleme makinesi çeşitli özellikler ile dizayn edilmiştir. Bulunan kol yardımı ile vakumlamak için eklenen parçanın da fırça ile birlikte zemine temas etmesini sağlayabilirsiniz. Vakumlama motoru sayesinde yıkama yaparken aynı zamanda vakumlama işlemi de yapmış olursunuz. Vakum sonrası kurutma işlemi de böylece gerçekleşmiş olacaktır.

Böylece temizlik işlemi sona ermiş olur. Sıra vanayı kapatmaya ve indirmiş olduğunuz kolları kaldırmaya gelir. Fırçayı ve vakumlama aparatını zeminden uzaklaştırmanız rahat bir taşıma süreci yaşamanıza yardımcı olacaktır. Makineler hassas aletler olduğu için sağa sola çarpmamaya ve işiniz bittikten sonra yine zarar görmeyecek güvenli bir alana koymanız gerekecektir.

 

23 51
© Edit Endüstriyel Makina A.Ş. - 2018