Türkiye de Halı Yıkama Makinesi Kullanımı

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Türkiye de Halı Yıkama Makinesi Kullanımı

Türkiye’de Halı Yıkama Makinesi Kullanımı

Halı yıkama sektörü son yıllarda ülkemizde ciddi manada bir ivme kat etmiştir. Eskiden halılar evlerin, işyerlerinin bahçelerinde yıkanırdı. Ancak bahçe gibi alanların yok edilmesi ve betonarme sisteme yöneliş bu ortamları yok etti. Ayrıca endüstriyel makinelerin üretilmesi, halı yıkama işlerinin yoğun olması, bu sebeple halı yıkama fiyatlarının düşmesi de Türkiye’de halı yıkama makinesi kullanımı konusunda artış görülmesine sebep oldu.

Halı yıkama makineleri tek bir tipten oluşmuyor. Bu sebeple ülkemizde kullanılan çok çeşitli makine türleri bulunuyor. Eskiden kullanılan manuel makinelerin yerini artık tam otomatik makineler aldı. Bu sebeple personellerin yapacağı işleri artık makineler kolayca halledebiliyor.

En Çok Hangi Makine Türü Tercih Ediliyor?

Temizlik firmaları tarafından bu gün de en çok kullanılan makinelerin başında süpürme özelliği olan makineler gelmektedir. Halı yıkama işlemi başlamadan evvel halı süpürülmektedir. Zamanla halı yıkama sektöründe yaşanan teknolojik gelişmeler sayesinde daha profesyonel tarzda makineler üretildi.

Özellikle evlere giderek koltuk da yıkamak isteyenlere yönelik olarak buharlı makineler üretildi. Bu makineler yüksek ısılarda verdikleri buhar sayesinde temizlik sağlıyor. Deterjan kullanmanıza gerek kalmadan etkili bir hijyen sağlamanız mümkün. Yine gelişen teknoloji ile birlikte Türkiye’de halı yıkama makinesi kullanımı konusuna bir makine türü daha eklendi. Ağırlıklı olarak fırçalama özelliği bulunan makineler de son yıllarda oldukça sık tercih ediliyor.

Hangi Makineyi Satın Almalıyım?

Ağırlıklı fırçalama özelliğine sahip olan makineler otomatik ya da manuel olarak iki kısma ayrılmaktadır. Son yıllarda otomatik makineler tercih edilse de bazı işletmeler tarafından hala manuel makineler kullanılmaya devam ediyor. Ayrıca tam otomatik olarak üretilen makineler sayesinde yazılan bilgisayar programları ile su verme, deterjan verme, duruluma vb. tüm aşamalar makineler sayesinde sağlanıyor ve daha pratik bir hal alıyor.

Ayrıca halı püskülleri ve halı arkası için de farklı makineler tercih edilmektedir. Püsküller için basınçlı makineler kullanılırken halı arkası yıkama özelliği bulunan halı yıkama makineleri satın alınmalıdır. Halılarda bulunan havların alınması amacı ile yine döner fırçaya sahip olan makineler kullanılıyor. Yani makine türleri kullanacağınız alana ve vermek istediğiniz hizmete göre değişiklik gösteriyor.

 

23 51
© Edit Endüstriyel Makina A.Ş. - 2018