Temizlik Yaparken Kullanılan Temizlik Malzemelerinin Kaliteli Olması Gerekliliği

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Temizlik Yaparken Kullanılan Temizlik Malzemelerinin Kaliteli Olması Gerekliliği

Hayatımızın bir parçası olan temizlik yaparken kullanılan temizlik malzemelerinin kalitesi çoğu zaman ne yazık ki önemsenmez. Temizlik malzemesi, herhangi bir alan temizlenirken kullanılan maddelerin bütününden bahsederken kullanılan bir kavramdır. Bu kategoriye, temizlik bezleri, süpürgeleri, fırçaları, kimyasalları dahildir. Aslında bir temizlik malzemesinden edinilen bakteriler ve mikroplar, o alanın temizlenmeden önceki halinden daha fazla zararlı olacaktır. Bu nedenle hangi alanda hangi temizlik malzemesinin kullanılmakta olunduğuna özen gösterilmelidir. Mikrofiber özellik taşımayan pek çok temizlik için kullanılan tekstil, temizlenen alanda var olan organizmaları bünyesine hapseder ve bu organizmalar aynı tekstil ile temizlenen diğer alanlara yayılır. Bu nedenle temizlik yapılırken, kullanılan malzemenin kalitesine, içeriğine, son kullanım tarihine dikkat edilmelidir. Özellikle, evlerinde bebekleri, çocukları olan kişiler, kullandıkları malzemeye çok daha fazla dikkat etmek durumundadırlar. Yanlış materyallerle temizlenen bir halıda var olabilecek mikroorganizmaların sayısı ve zararı tahmin edilemeyecek kadar çoktur. Temizlik malzemelerinde hijyen, bu nedenle en ön planda olması gereken kuraldır.

Temizlikte Hijyenin Önemi

Bir çok çevrede, özellikle otellerde, okullarda yani daha kalabalık ortamlarda, hastalıklara ve enfeksiyonlara sebep olan mikroorganizmalar daha fazladır. Bu nedenle bu alanlar temizlenirken normalden daha fazla hassasiyet gerekli olacaktır. Bir temizlik malzemesinde olması gereken özellik, temizlik malzemesinin, temizlenen bir alanı, insan sağlığına zarar verecek patalojik unsurlardan arındırması durumudur. Yalnızca basit bir temizlik malzemesi diyerek, nereden nasıl temin edildiği belli olmayan ürünler, kişilere zarar verecektir. Firmamız, Edit Temizlik, kaliteli ve mikrofiber özellikli temizlik malzemelerinin satışını yapar. Malzemeleri, firmamız aracılığı ile temin eden kişiler, birkaç kullanım sonrası farkı hemen anlayacaklardır.

Temizlik Malzemeleri Fiyatları

Temizlik canlı dünyasının olmazsa olmazıdır. Bu nedenle her koşulda ve her alanda temizlik malzemelerinin satışının yapıldığını görmek mümkündür. Bir temizlik malzemesinin çok pahalı olması, onu daha iyi yapmaz. Bir malzemenin ne derece kullanışlı olduğu ise, onu kullanmadan anlaşılmayacaktır. Elbette, görünüşte temizliyor hissi veren fakat aslında hijyenik olmayan malzemeler de piyasada yer alır. 20 yıldır temizlik sektöründe yer alan bizler, müşterilerimizin sağlığını önemseriz. Temizlik malzemelerini firmamız aracılığı ile, dilediğiniz her yerden temin edebilirsiniz.

 

23 51
© Edit Endüstriyel Makina A.Ş. - 2018