Sanayi Tipi Elektrik Süpürgesi Ne Zaman İcat Edildi?

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Sanayi Tipi Elektrik Süpürgesi Ne Zaman İcat Edildi?

Sanayi Tipi Elektrik Süpürgesi Ne Zaman İcat Edildi?

Edit Temizlik olarak Türkiye ve Dünya geneline temizlik için gerekli olan ekipmanların toptan ve perakende satışını yapmaktayız. Ürün gruplarımızdan bir tanesi de sanayi tipi elektrik süpürgesi olmaktadır. Temizlikte en çok kullanılan makinelerden olan elektrik süpürgeleri, büyük işletmelerde kullanılmak üzere sanayi tipinde üretilmektedir. Peki bu elektrik süpürgeleri ne zaman üretildi?

Sanayi tipindeki süpürgeler karşımıza ilk kez 19. yüzyılda çıkmaktadır. Hubert Cecil Booth tarafından icat edilen süpürgeler bu gün konut ve işletmelerde kullanılmaktadır. Çalı süpürgesi olarak adlandırılan el süpürgeleri ile yapılan temizlik tozu uzaklaştırmaya yöneliktir. Ancak mucit Booth tarafından bu tozu uzaklaştırmanın yeterli olmadığı kanısına varılmış ve toz toplama işlemi emme yöntemi ile yapılmıştır.

Motorlu Elektrikli Süpürgeleri

Hubert Cecil Booth tarafından makinelere sarılan filtreler yardımı ile toz makinenin içerisine hapsedilmiştir. Başlarda üretilen makineler tozu bir taraftan çekerken diğer taraftan dışarı atma özelliği göstermekteydi. Sanayi tipi elektrik süpürgesi asenkron motorlu ya da kömürlü motorlu olarak imal edilmiştir.

Bu gün günlük yaşantımızda da kullanmış olduğumuz modern süpürgeler Booth sayesinde piyasaya sunulmaktadır. Motor kısmı kömürlü olarak tabir edebileceğimiz elektrik süpürgeleri sulu ya da ıslak çekim yapma özelliğine sahiptir. Ayrıca küçük ölçekli işletme, ofis gibi ortamlarda kullanımı da uygundur. Ayrıca kazan tiplerine göre plastik ya da krom malzemeden imal edilmiş süpürgeler bulunmaktadır.

Sanayi Tipi Süpürgelerin Özellikleri

Kömür kazanlı elektrik süpürgeleri daha küçük çaptaki ortamlarda kullanılırken asenkron motorlu süpürgeler daha büyük alanlar için imal edilmiştir. Hatta sürekli olarak çalışabileceği mantığı ile geniş özellikler ile donatılmıştır. Sanayi tipi elektrik süpürgesi seçerken uzun ömürlü olmasına özen göstermelisiniz. Yüksek meblağlar karşılığında alacağınız bu süpürgelerin motorları kalitesiz olursa arızalar ile karşılaşma ihtimaliniz de bir hayli fazla olur.

Edit Temizlik olarak sizlere en kaliteli ürünleri güven ilkesi ile sunmaya devam ediyoruz. Sayfamız üzerinden elektrik süpürgesi ve temizleme makineleri kategorisini inceleyebilirsiniz. Dilediğiniz ürünü online olarak sipariş edebilir ve uzun yıllar etkin temizlik ve hijyeni sizlere sunmuş olduğumuz dünyaca ünlü markalar ile sağlayabilirsiniz.

 

23 51
© Edit Endüstriyel Makina A.Ş. - 2018