Profesyonel Atık Toplama Kovaları Ve Özellikleri Nelerdir

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Profesyonel Atık Toplama Kovaları Ve Özellikleri Nelerdir

Profesyonel Atık Toplama Kovaları Ve Özellikleri Nelerdir?

İş yerleri, avmler, hastaneler ya da iş hanları gibi çeşitli insanların bulunduğu kalabalık yerlerde atıkları toplamak ve bunları ayrıştırmak oldukça zahmetli bir iştir. Günümüzde genellikle başta avmler olmak üzere çoğu yerde geri dönüşüm çöp kovası ayrı - ayrı konumlandırılmış olan atık toplama kutularını mekânın içerisinde her köşe başında görmek mümkündür.

 

Profesyonel Atık Toplama Kovaları

Günümüzde kalabalık mekânlarda atık toplama ve ayrıştırma işlemlerini kolay ve daha hızlı bir şekilde yapabilmek adına profesyonel atık toplama kutuları kullanılıyor. Avm ya da hastane gibi kalabalık yerlerin birçoğunda yerde plastik, cam, kâğıt ve naylon olmak üzere 4 bölmeden oluşan atık toplama kovalarını görmek mümkündür. Bu sayede geri dönüşümü yapılacak ürünler kolaylıkla ayrıştırılabiliyor. Mekânı ziyaret eden kişilerin atıklarını doğru bölmelere atmaları doğrultusunda çalışanlara kolaylık olurken, çevre sağlığı da büyük ölçüde korunmuş oluyor.

 

Profesyonel Atık Toplama Kutuları Özellikleri Nelerdir?

Profesyonel atık toplama kutularında her atık için farklı bir renk belirlenmiştir. Büyük bir çöp kutusu şeklinde kalabalık yerlerde günümüzde sıklıkla gördüğümüz atık toplama kutularının geri dönüşüm çöp kovası genellikle 4 adet atık ayırma kapağı olarak bulunuyor. 11 renk opsiyonu sayesinde atıklar sınırlandırılıyor. Mekân içerisinde konumlandırıldığı alana ve mekânın genel anlamda yoğunluk durumuna göre uygun atık kutusu seçilir. Her atık için ayrı bir bölmenin konumlandırıldığı profesyonel atık kutuları 50 litreden 80 litre kapasiteye kadar mevcuttur.

 

Profesyonel Atık Toplama Kutuları Kullanım Alanları

Birçok avm, havaalanı gibi yerlerde artık bebek bakım odalarını görmek mümkündür. Bu gibi küçük alanları da temiz tutabilmek ve burada atıkların kolayca ayrıştırılması için mekânın içerisinde kullanılan büyük atık toplama kutularına nazaran burada daha küçük kapasiteli olanlar tercih edilir. Bebek bakım odası gibi kalabalık mekânlarda bulunan ancak daha az kişinin uğradığı yerlerde 50 litre kapasiteli atık toplama kutusu uygun bir seçim olacaktır. 80 litrelik olan daha büyük ebat ve genişlikteki atık toplama kutuları ise genellikle mekânın kalabalık olan kısımlarında kullanılması tercih edilir. Profesyonel atık toplama kutularından mekânınıza uygun olanı seçmek ve kaliteli malzemelerden üretilmiş atık toplama kutularından dilediğinizi seçmek için geri dönüşüm çöp kovası ve çeşitlerini sitemizden hizmet alabilirsiniz.

 

23 51
© Edit Endüstriyel Makina A.Ş. - 2018