Otomatik Halı Yıkama Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Otomatik Halı Yıkama Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Otomatik Halı Yıkama Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Halı yıkama sektörü de gelişen teknoloji ile birlikte ciddi bir ivme kat etti. Üretilen otomatik halı yıkama makinesi ile artık daha pratik ve etkin temizlik sağlamak kolaydır. Eskiden halı yıkamak için yeterli alanlar olsa da, kapı önlerinde halı yıkama ritüeli tarih oldu. Halı yıkama işi için devasa makineler üretildi. Peki halı yıkama işine başlayacak olanların ne tarz bir makine tercih etmesi gerekiyor? Halı yıkama makinesi alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Otomatik Halı Yıkama Makinesinin Olmazsa Olmazları

Otomatik halı yıkama makinesi satın alırken öncelikle paslanmaz malzemeden imal edilmesine dikkat edin. Gövde malzemesinin kalın olması makinenin ömrünü uzatır. Çünkü sürekli olarak makineniz su ile temas halinde olacaktır. Durulamak için yeterli fırça bulunmalıdır. Ayrıca yıkama kapasitesi incelenerek yıkama fırçası sayısı da buna göre ayarlanmalıdır. Otomatik makinelerin en güzel özelliklerinden biri otomatik olarak su ve deterjan vermektir. Makine satın alırken bu özelliği barındırmasına da dikkat etmelisiniz.

Edit Temizlik güvencesi ile Ankara merkezli olarak endüstriyel temizlik malzemelerinin satışını yapan firmamızdan otomatik halı yıkama makinesi satın alabilirsiniz. Makine alırken en çok da bu hususa dikkat etmeli ve firmanın referansları hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Fırçaların halıya uyguladığı baskı da yine önemli konulardan bir tanesidir. Sağ ve solda baskı oranı eşit olmalıdır.

Bu Makineler Hayatı Kolaylaştırıyor

Halılardaki en büyük sorunlardan bir tanesi de halıların alt kısımlarıdır. Bu kısımlar sert bir yapıya sahip olsalar da zeminle sürekli temas halinde olduklarından dolayı temizlenmesi en gerekli olan bölümlerdendir. Halı yıkama makinesi alırken böyle bir özelliği olup olmadığını da inceleyebilirsiniz. Makinelerde konveyör adında bir parça bulunur. Şayet bu parça iki ayrı kısımdan meydana geliyorsa, verilen su ve deterjan halıya çok fazla nüfus etmeden akar gider. Bu kısmın tek parça olmasına da dikkat etmelisiniz.

Otomatik makinelerin adeta dili haline gelen kontrol panelleri de makinelerde bulunması zorunlu özelliklerdendir. Çünkü bu paneller arıza durumlarında sıkıntıyı kolayca bulmanıza yardımcı olur. Bu sebeple arızanın nerede olduğuna dair karar vermekle vakit kaybetmemiş olursunuz.

 

23 51
© Edit Endüstriyel Makina A.Ş. - 2018