Otomatik Halı Yıkama Fabrikası Kurulumu

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Otomatik Halı Yıkama Fabrikası Kurulumu

Otomatik Halı Yıkama Fabrikası Kurulumu Nasıl Olur?

Halı yıkama fabrikaları pek çok kişinin temizlik alanında kurtarıcısı oluyor. Ancak bu halı fabrikası kurulumu biraz teferruatlıdır. Bu yazımızda halı yıkama fabrikası kurulumu hakkında bilgi vereceğiz. Profesyonel bir halı yıkama fabrikasında tüm makineleri kurmak için 150 metrekare yeterlidir. Fabrikanın deklarasyonu makinelerin boyutlarına ve modeline göre değişiklik gösterir. Bir profesyonel halı yıkama tesisinde 3 kişinin çalışması yeterlidir. Bir kişi servise çıkarken bir kişi halı sıkma makinası işini diğeri halı yıkama işlerini yapmaktadır.

 

Halı Yıkama Fabrikasına Kurulacak Makinalar Nasıl Belirlenir?

Fabrikanın kurulacağı bölgedeki nüfusu, fabrikada çalışacak eleman sayısı, bölgede bulunan halı yıkama tesislerinin sayısı, ortalama yıkama kapasitesi otomatik halı yıkama makinaları seçmeye yardımcı olur. Halı yıkama makinası için net bir fiyat söylemek yanlış olur. Çünkü halı yıkama makinesinin fiyatlarını etkileyen pek çok faktör vardır. Halı yıkama makinesinde kullanılan malzeme, makinenin paslanmazlık durumu ve fırça sayısına göre fiyatlar değişmektedir. Baskı ayarlı yani havalı sistem makineler daha ucuzdur ancak çok çabuk bozulduğundan pek tavsiye edilmemektedir. Profesyonel halı yıkama makineleri ile 400-1000 metrekare arası halı yıkanabilmektedir.

 

Halı Yıkama Fabrikasında Halılar Hangi İşlemlerden Geçer?

Halı yıkama ürünleri temizlik makinaları içerisinde önemli bir yere sahip olan makinelerdir. Gerek makine ile gerekse halı yıkama işletmelerinde ürünlerin temizliğinde önemli işlemler yapılıyor. Bunlar;

  • Toz alma
  • Otomatik yıkama
  • Durulama
  • Sıkma
  • Kurutma
  • Tarama
  • Kalite kontrol
  • Süpürme
  • Paketleme

Halı yıkama fabrikasında halılar büyük bir itinayla bu işlemlerden geçmektedir.

 

Halıları Otomatik Makineler İle Yıkatın

İnsan gücüyle halı yıkamak çok yorucudur. Halıyı yıkamak için oldukça geniş bir zemine ihtiyacınız vardır. Deterjanlarınızı hazırlamanız gerekir. Önce halıyı yıkayarak deterjanlar köpüklemeniz gerekir. Fırçayla iyice köpükledikten sonra tekrar fırçayla durulamanız gerekir. İyice duruladıktan sonra halıyı kuruması için geniş bir yere asmanız gerekir. Tüm bunlar en az bir gün sürmektedir. Hem çok yorulursunuz hem de çok su harcarsınız. Ancak halılarınızı halı yıkama firmasına verirseniz hem bu kadar çok yorulmazsınız hem de su faturanız kabarmaz. Halı yıkama firmaları güvenli bir şekilde halılarınızı temizleyip kurutarak evinize teslim etmektedir. Halı yıkama konusunda ürünlerimizi satış platformumuz üzerinde inceleyerek alabilirsiniz.

 

 

 

 

 

23 51
© Edit Endüstriyel Makina A.Ş. - 2018