Oto Yıkama Makinaları

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Oto Yıkama Makinaları

Oto Yıkama Makinaları

 

Profesyonel oto yıkama makinaları farklı çalışma sistemleri ile alıcısını karşılamakta. Şöyle ki basınçlı olan yıkama makinelerinin çalışma sistemlerinde farklılıklara yer verilir. Örneğin sıcak ya da soğuk olacak şekilde ayrı çalışma sistemleri mevcut durumdadır. Her iki çalışma sistemine sahip olan yüksek basınçlı yıkama makinası modellerinin daha fazla ön plana çıktığı açıktır. Bu şekilde suyun püskürtülmesi ve araç içerisinde temizliğin sağlanması esas alınır. Aynı zamanda iki çalışma sistemine sahip olan makinaların;

 

  • Kolay kullanıma sahip oldukları açık durumda.
  • Su basıncının bu tarz makinalardan ayarlanması sağlanır.
  • Düşük elektrik ile su sarfiyatına sahip olup olmadıklarına dikkat edilmektedir.
  • Verimli ve pratik olmaları esas alınır.

 

Basınçlı Oto Yıkama Makinalarının Özellikleri

 

Oto yıkama makinaları basınç özelliği sayesinde derinlemesine temizlik sağlıyor. Bu anlamda basıncın 200 barlık olacak şekilde temin edilmesi sağlanır. Nitekim aracın niteliğine bağlı olarak barlık derecesi artış göstermektedir. Örneğin büyük araçlara yönelik bu seviyenin 300’e kadar çıkarılması söz konusudur. Su jetleri üzerinden ayarlamalara yer verilir. Yani satın alma işlemlerinde su jetlerine ve basınç derecelerine göz atılmalıdır.

 

Oto yıkama makinaları arasından tercihte bulunurken hava komprasörleri incelemeye alınmalıdır. Beraberinde motor aksamı da önem arz ediyor. Su pompası ve makina tabancısı da analiz edilerek satın alma işlemlerine geçilmesi en doğrusu olacaktır. Basınç pompalarına yönelikte açıklamalara yer verilir. Örnek verecek olursak Avrupa ya da İtalyan menşeli pompalara sahip olanların daha güçlü oldukları açıktır.

 

Şarjlı Oto Yıkama Makinalarının Özellikleri

 

Şarjlı oto yıkama makinası satın almak isteyenleri öncelikle süreler karşılar. Yani ne kadar sürede şarj edildiğine göz atmanız gereklidir. Beraberinde şarj edilen makinanın yine ne kadar süre kullanıma açık olduğuna da göz atmanızda fayda var. Pratik bir kullanıma sahip olmasını istiyorsanız, motorin ile çalışan oto yıkama makinalarından tercihte bulunmanız faydalı olacaktır. Dizel motorlu yüksek basınç makinalarının daha güçlü ve kullanışlı oldukları açıktır. Beraberinde verimli olmaları da sıklıkla tercih edilmelerine etki ediyor. Yani elektrik ve su sarfiyatına sahip olan makinalara, firmamız üzerinden göz atabilir ve tercihte bulunabilirsiniz.

 

23 51
© Edit Endüstriyel Makina A.Ş. - 2018