Oto yıkama firması açmak istiyorum ortalama maliyeti nedir

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Oto yıkama firması açmak istiyorum ortalama maliyeti nedir

Oto Yıkama Firması Açmak İstiyorum

Bu gün gelir getirici iş fikirleri arasında ilk sırada yerini olan oto yıkama işi pek çok kişinin hayalidir. Günümüzde oto yıkama firması açmak karlı olsa da bir iş planı hazırlayarak işe başlamanız gerekecektir. Öncelikle otomatik, ellere yıkama, mobil yıkama vb. yıkama tekniklerinden hangisini kullanacağınıza karar vererek işe başlamalısınız.

Gerekli olan ekipmanları hemen satın almadan yatırım yapacağınız tutarı ayarlamalı ve yatırımın ne kadar sürede size geri döneceğini hesaplamalısınız. Makineleriniz tam otomatik değilse, personel gideriniz olacağını, firma için yer kiralamak gerektiğini ve bunların hepsinin birer gider kalemi olduğunu unutmayınız.

Oto Yıkama Firması Açmak Hangi Aşamalardan Oluşuyor?

Oto yıkama işi kurallarına göre yapıldığında ciddi gelir getiren bir iştir. İşi yapacağınız lokasyona karar verdikten sonra burada yerinde incelemeler yapmalı ve bölgede rakibiniz olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Ayrıca yaşadığınız bölgenin hava koşullarını da göz önünde bulundurmalısınız. Lokasyon tercihinizi yaptıktan sonra sıra geliyor gerekli ekipmanları almaya. Edit Temizlik olarak oto yıkama için gerekli olan makineleri temin etmekteyiz.

Daha sonra bir iş planı hazırlayın ve yatırım için gerekli olan meblağa karar verin. Kosgeb tarafından verilen hibe ve kredilerden yararlanabilirsiniz. Fiziki olarak işletmenizi kurmak için bir yer ayarlayın ve gerekli ekipmanları alın. Daha sonra belediye, vergi dairesi, vergi levhası gibi aşamaları hallederek faaliyete başlayabilirsiniz.

Oto Yıkama İşi İp Uçları

Oto yıkama işi bayilik olarak da yapılmaktadır. Bazı firmalar, belirli bir meblağ karşılığında franchise hizmeti vermektedir. Şayet rakipleriniz konusunda endişeliyseniz ve sektöre yeni girdiğinizden dolayı müşteri bulma sıkıntısı yaşayacağınızı düşünüyorsanız bayilik de alabilirsiniz. Makineler elle yıkama ve otomatik yıkama olarak ikiye ayrılmaktadır. Hangi sistemle araç yıkayacağınıza karar verdikten sonra oto yıkama makinesi kategorimizde yer alan ürünleri inceleyerek tedarik edebilir, online sipariş verebilirsiniz.

Oto yıkama uzun çalışma saatlerini de beraberinde getirecektir. Ayrıca yaz aylarında daha çok yıkama işi olmaktadır. Kirli su giderleri de göz önünde bulundurulması gereken konulardan bir tanesidir. Şayet bu noktaya dikkat etmezseniz idari yaptırımlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

 

23 51
© Edit Endüstriyel Makina A.Ş. - 2018