Körüklü Halı Sıkma Makinası

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Körüklü Halı Sıkma Makinası

Körüklü Halı Sıkma Makinası

Körüklü halı sıkma makinası yıkanmış halıları kurutmak ve ütülemek için kullanılan bir makinadır. Zaman ve enerji tasarrufu sağlayan körüklü halı sıkma makinaları halı yıkama fabrikaları için özel olarak üretilir. Halı sıkma makinalarında da halı yıkama makinalarında olduğu gibi paslanmaz çelik malzeme üretilmektedir. Bunun sebebi halı yıkamada kullanılan kimyasalların makinaya zarar vermemesidir. Körüklü halı sıkma makinaları özel üretim süspansiyon yöntemi ile sessiz bir şekilde çalışabilmektedir.

 

Körüklü Halı Sıkma Makinalarında Bulunan Özellikler

Otomatik halı yıkama makinası özellikleri son derece ergonomik özelliklerdir. Kullanım olarak da insanlara birçok önemli fayda sağlar.

  • İsteğe bağlı olarak ek durulama özelliği
  • Sessiz çalışma sistemi
  • Emniyetli kapak sistemi
  • Çift yataklama özelliği
  • Hava yastığı
  • Sıkma yapılırken zaman ayarı
  • İsteğe bağlı olarak hız kontrol sistemi
  • Halıya zarar vermeden rulo şeklinde sıkabilir
  • 5 dakikada tüm halılar neredeyse bütün suyunu salmış olur ve sonuç olarak %98 kuruluk sağlanır.

Körüklü halı sıkma makinelerinin fiyatını etkileyen pek çok faktör vardır. Zaman ayarının olup olmaması, üretilmiş olduğu malzeme ( demir ve çelik gibi) ve kalitesi körüklü halı sıkma makinesinin fiyatlarını etkiler.

 

Körüklü Halı Sıkma Makinası Nasıl Çalışır?

Yıkanan halı rulo haline getirilir. Rulo haline gelen halı körüklü halı sıkma makinasının içine yerleştirilir. Başlat düğmesine bastıktan sonra gerekli zaman ayarı yapılır. Bu süre zarfında halı sıkma makinası deterjan ve suyu içine alır. Ayarlanmış zamanın sonunda körüklü halı sıkma makinası otomatik olarak durur. Sıkma işlemi tamamlandıktan sonra %95 kuruluk sağlanmaktadır. Kurutulan makinalarda hiçbir şekilde kırışma veya katlanma oluşmaz.

 

Körüklü Halı Sıkma Makinasının Faydaları Nelerdir?

Körüklü halı sıkma makinaları yıkanmış olan halılarınızı kupkuru bir şekilde teslim almanıza olanak sağlar. Bu sayede halılarınız güneş ışınından etkilenmez, boyası akmaz, katlanmaz ve dümdüz bir şekilde siz paketlenerek teslim edilir. Temizlik makineleri kategorisinde bulunan körüklü halı kurutma makinası olmasaydı günlerce halınızı kurutmak için uğraşırdınız ve halınız çok uzun ömürlü olmazdı. Ancak profesyonel halı yıkama şirketlerinde halınızı yıkatırsanız hem zaman hem enerji tasarrufu yapmış olursunuz ve halılarınız daha uzun ömürlü olur. Tüm halı yıkama ürünlerine firmamızdan ulaşabilirsiniz.

 

 

23 51
© Edit Endüstriyel Makina A.Ş. - 2018