İticili ve Binicili Zemin Temizleme Makinası Seçimi

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
İticili ve Binicili Zemin Temizleme Makinası Seçimi

İticili ve Binicili Zemin Temizleme Makinası Seçimi

Küçük, orta ve büyük boylu işletmelerin belirli periyotlarda temizlenmesi gerekmektedir. Bu periyotları düzgün ayarlamanız çalışanlarınızın ve misafirlerinizin sağlığı açısından da büyük önem taşımaktadır. İşletmelerin en çok kirlenen ve temizlenmesi gereken yer zeminlerdir. Gün boyu dışarıda bulunan müşterileriniz veya çalışanlarınız tozlu ve mikrop barındıran ayakkabılarıyla işletmenize giriş yaptığında bunu ilk olarak zemine bakarak anlayabilirsiniz. Bundan dolayı zemin temizlemeyi işletmelerin temizlik personellerinin her temizlikte mutlaka yapması gerekmektedir. İşletmenizin büyüklüğü ne kadar fazla olursa temizlik için harcanan iş gücü de o kadar fazla olacaktır. Kaliteli ekipmanlarla da temizlenmeyen zeminler kısa bir süre sonra tekrar eski halini alacak ve üzerindeki mikroplar yok olmayacaktır.

 

 

İşletmenin her temizlik sonrası hijyenik olmasını isteyen ve iş gücünden tasarruf etmek isteyen sizler zemin temizleme makineleri ile buna kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Zemin temizleme makineleri  güçlü fırça ve motoruyla kirli zeminlerle baş edebilecek, kullanışlı ve kaliteli bir temizlik ekipmanıdır. İçerisinde sahip olduğu kirli ve temiz su tankları ile kirli zeminlerin kirlerini arındırırken kaliteli fırçalarıyla da zemini baştan uca mikroplarından arındırmaktadır. Okul, hastane, fabrika, depo gibi küçük büyük işletmelerin zemin temizleme işlemlerini bu makineler ile kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

 

Hangi Zemin Temizleme Makinayı Almalıyım

Temizlik araçlarında olduğu gibi zemin temizleme makinelerinde de farklı farklı modeller bulunmaktadır. Bu farklılığı, boyut, donanım, güç farklılığı gibi kriterler oluşturmaktadır. Tüm modellerin sizlerin zemin temizleme konusunda sizlere yardımcı olacağını söylüyor olsakta bazı modellerin işletmeniz için en uygun ürün olacağını da belirtmek isteriz. Kaliteli ve uzun ömürlü olan zemin temizleme makinelerinde iki çeşit güç beslemesi mevcuttur. Bunlardan birisi akü ile diğer ise elektrik ile motoru beslemedir. Akülü zemin temizleme makineleri ortalama olarak 6 ile 8 saatte aküleri şarj olmaktadır. Akü şarj süresinin değişikliğe uğramasında seçeceğiniz modelin motor gücü ve donanımı birincil etkendir. Güçlü motorlu zemin temizleme makineleri ise çalışma verimliliği ve çalışma genişliği açısından sizleri hiç beklemediğiniz kadar şaşırtacaktır.

 

Her işletme için uygun zemin temizleme makine modelleri bulunmaktadır. Bu modeller arasından hangisinin sizin işletmeniz için uygun olup olmadığına karar vermeniz için bazı modelleri sizler için anlatalım.

 

İticili Zemin Temizleme Makinaları

Zemin temizleme makinalarını incelediğiniz zaman karşınıza çıkacak modellerden birisi iticili zemin temizleme modelleridir. Adından da anlaşılacağı üzere bu modellerde temizlik görevlisi, makinenin arkasından iterek zemin temizleme işlemini gerçekleştirmektedir. Küçük ve orta boylu işletmelerin çoğunlukla tercih ettiği bu ürünlerde pis ve kirli su tankları binicili modellere göre daha küçüktür. Çalışma verimliliği emsallerine göre oldukça yüksek olmasına rağmen binicili modellere göre daha düşüktür. İticili zemin temizleme makinaları kullanım ve girintisi çıkıntısı olan işletmelerde oralara daha iyi nüfuz edecektir. Güçlü motoru ve düşük ses dağılımı ile etrafa hiçbir şekilde rahatsızlıkta vermemektedir. İleri teknolojinin beraberinde getirmiş olduğu iticili zemin temizleme makinaları fiyatı da oldukça düşüktür.

 

Binicili Zemin Temizleme Makinaları

Orta ve büyük boyutlu işletmelerin tercihlerinin arasında bulundurduğu binicili zemin temizleme makinaları çalışma verimliliği açısından sizleri oldukça fazla bir şekilde memnun edecektir. Otomatın üzerinde bulunan kontrol paneline sürücünün oturması ve kontrol etmesiyle zemin temizleme işlemi gerçekleşmektedir. Ayarlanabilen güçlü fırçaları ve süpürge özelliğiyle zeminlerin üzerinde bulunan tüm toz ve kirlere artık bir son diyebilirsiniz. Güç olarak elektrikten ve aküden beslenen iki çeşit türü de bulunmaktadır. Bu türler arasından hangisini seçim yapacağına karar verirken bizlerden de yardım alabilirsiniz.

 

 

23 51
© Edit Endüstriyel Makina A.Ş. - 2018