Hayatınızı Değiştirecek Temizlik Tüyoları

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Hayatınızı Değiştirecek Temizlik Tüyoları

Hayatınızı Değiştirecek Temizlik Tüyoları

Hijyen hayatımızın her alanında önem arz eden ve dikkat edilmesi gereken bir konudur. Özellikle banyo, tuvalet ve mutfakta hijyene önem vermek gerekir. Ayrıca kişisel bakım da oldukça önemlidir. Evlerde, işyerlerinde kısacası insan sirkülasyonunun yoğun olduğu ortamlarda temizlik sağlık açısından dikkat edilmesi gereken bir konudur. Genel olarak fabrika, alışveriş merkezi, okul, üniversite gibi ortamlar temizlik şirketleri tarafından endüstriyel makineler ile temizlenir. Peki günlük hayatta etkin ve pratik hijyen sağlamak için neler gerekiyor? İşte temizlik tüyoları

Bunları Biliyor Musunuz?

Tuvalet ve banyolarda bulunan muslukların temizliği her ortamda can sıkıcı olabiliyor. Bu musluklar özellikle kireç oranı yüksek sularda kireç tutuyor. Daha parlak bir musluğa sahip olmak için yağlı kağıt ile musluğunuzu ovabilirsiniz. Ayrıca bu işlem için bir miktar sirke kullanmanız dezenfekte gücünü artıracaktır. Temel sorunlardan bir diğeri de yemek yapılan ortamlarda kullanılan tavalardır. Yağın yanması sonucu tavalar yapışkan bir hal alır ve temizlenmesi güçleşir. Bu durumda yapmanız gereken tuz ve su karışımı hazırlayarak tavanızı ovmaktır. Şayet bu işlemi yaparsanız tavanızdaki yağ yanıkları yok olacaktır.

Cam silmek oldukça can sıkıcıdır. Toz bezleri ile silinen camların kenarlarında muhakkak toz izleri kalır. Camlarınızın daha kolay temizlenmesini ve daha parlak görünmesini istiyorsanız yapmanız gereken su ile silmek ve kuruladıktan sonra gazete ile ovmaktır. Bu sayede camlarınızın daha parlak ve lekesiz göründüğüne şahit olacaksınız. Temizlik tüyoları ile pırıl pırıl camlara kavuşabilirsiniz. Ayrıca su lekelerini çıkarmak için limon, parlatmak için ise bir miktar tuz ekleyebilirsiniz.

Bu Tüyolar İle Temizlik Yapmak Oldukça Zevkli Bir Hal Alacak

Temizlik yaparken en büyük sorunlardan bir tanesi ahşaplar üzerindeki parmak izleridir. Toz bezleri bunları çıkarmaya yetmez. Bir patatesi ortadan ikiye bölün ve parmak izlerinin üzerine sürün. Böylece lekelerin çıktığına şahit olacaksınız.

Ev ve işyerlerinde kullanılan perdeler ise zamanla kötü bir hal alabilir. Temizlik tüyoları sayesinde perde değiştirmek için ekstra bir maliyete gerek yok. Makine yıkama suyunu almadan evvel şayet 2 yemek kaşığı toz şeker atar ve daha sonra deterjan eklerseniz perdelerinizin bembeyaz olduğunu göreceksiniz.

 

23 51
© Edit Endüstriyel Makina A.Ş. - 2018