Halı Yıkama Makinesi Seçiminde Bilinmesi Gerekenler

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Halı Yıkama Makinesi Seçiminde Bilinmesi Gerekenler

Halı Yıkama Makinesi Seçiminde Bilinmesi Gerekenler

Halı yıkama makinesinin seçiminde bilinmesi gereken ilk durum halı yıkama meçi olur. Halı yıkama makinasının fırça tellerinin sertlik durumu oldukça önemlidir. Çünkü fırçanın halıyı güzel bir şekilde temizlemesi ve motorun da yeterli bir güce sahip olması gerekiyor. Fırçanın tellerinin halı da yeterli bir baskı uygulaması bulunmalıdır. Aynı zaman da fırçanın tellerinin halıya dik bir açı ile gelmelidir. Makinanın eşyaları kaliteli olmalıdır. Makine içerisinde bulunan su ve deterjanın yer aldığı kısmın yeterli bir durumda olması oldukça önemlidir. Biz de makinalarımızın üretimini bu durumları göz önünde bulundurarak gerçekleştirmekteyiz.

 

Halı Yıkama Makinesi Seçiminde Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Otomatik halı yıkama makinası parçaları paslanmaz çelikten üretilmiş olmalıdır. Aksi halde ürünün parçaları bir sene içerisinde paslanarak kullanılamaz bir hale gelir. Halı yıkama makinasının yedek parçalarında ve motorunda Çin malı ürünlerinin kullanılmadığından emin olmalısınız. Yoksa ürünün parçaları sürekli olarak bir sorun oluşturur. Halı yıkama makinasının tek bir programı değil çok fazla programının olması gerekir. Ürünün fırça sayısının ve kalitesinin kaliteli olmalıdır. Fırçanın sertlik durumu ve kaç adet fırça kullanılacağı oldukça önemlidir. Ürün alındıktan sonra da hizmet almaya devam edebilmelisiniz.

 

Halı Yıkama Makinesinde Dikkat Edilmesi Gereken Teknik Özellikler Nelerdir?

Temizlik makinaları seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli durumlardan birisidir. Ürünün az elektrik tüketmelidir. Aynı zaman da kullanılan su ve deterjan düzeyi ayarlanabilir olmalıdır. Ürünün fırça ayar baskısının ayarlanması gerekir. Ürünün pistonlu ya da havalı olmaması en doğru seçim olur. Fırçanın dengesiz bir şekilde değil düzenli bir şekilde çalışıyor olmasına dikkat edilmelisiniz. Ürünün tamamen profil olması gerekir. Aksi halde bazı noktalarda aşınma meydana gelir. Aynı zamanda makinanın gövde kısmında da sorunlar meydana gelmeye başlar.

 

Halı Yıkama Makinesindeki Püf Noktalar Nelerdir?

Makine halıyı çırpmamalı ya da zarar vermemelidir. Halı yıkama makinası ile halılar her gün temizlenmemelidir. Halılar elli derecenin üzerinde bir ısı ile temas ettirilmemelidir. Halının ıslak olarak ya da nemli olarak bırakılmaması gerekir. Halının en uygun şekilde kurutulması gerekir. Bizim makinalarımızı tercih etmeniz durumunda ürünlerimiz ile bir sıkıntı yaşama durumunuz olmaz.

 

 

 

 

 

23 51
© Edit Endüstriyel Makina A.Ş. - 2018