Halı Yıkama Makinelerinin Birbirinden Farkı Nedir?

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Halı Yıkama Makinelerinin Birbirinden Farkı Nedir?

Halı Yıkama Makinelerinin Birbirinden Farkı Nedir?

Halı yıkama işi yapmak ve bu sektöre girmek istiyorsanız bilmeniz gereken çok şey vardır. Çalışacağınız alanı belirledikten ve gerekli çalışmaları yaptıktan sonra sıra makine tedarik edilmesine geliyor. Edit Temizlik olarak otomatik, tam otomatik halı yıkama makinesi tedarik ediyor ve bu makinelerin satışını dünya geneline yapıyoruz.

İşe başlamadan evvel bir iş planı hazırlamanız atmanız gereken adımlar konusunda yol gösterici olacaktır. Bu iş için yatırım yapma maksadı ile ciddi bir bütçeniz varsa tamamen teknolojik ekipmanlar almanızı tavsiye ederiz. Bu durum sizleri diğer gider kalemlerinden kurtaracaktır. Yeni sistem makineler ayrıca etkin hijyen sağlamaktadır.

Otomatik Halı Yıkama Makinesi Tercih Edin

Özellikle geçmiş yıllarda kullanılan ve hala bazı işletmelerde kullanılmaya devam eden manuel halı yıkama makinelerinin kullanımı personeller yardımı ile yapılmaktadır. Bu makinelerde halı kurutma özelliği bulunmadığından dolayı halı yıkama makinesi ile birlikte kurutma makinesi de almak gerekir. Ya da kurutma işlemi için halıları asmanız gerekecektir.

Ancak gelişen teknoloji ile birlikte otomatik ya da tam otomatik adı verilen makineler üretilmiş ve piyasaya sunulmuştur. Bu makinelerde çalışana ihtiyaç duyulmamaktadır. Makinelere elbette ki bir yatırım yapıyorsunuz, ancak personel sayınız azaldığından makineye yaptığınız yatırımı kısa sürede geri kazanabilirsiniz. Otomatik makineler bilgisayar programları vasıtası ile çalışır, su ve  deterjan verme işlemi yine makine vasıtası ile sağlanır.

Otomatik Makineler Etkin Temizlik Sağlar

Halı yıkama makinesi olarak otomatik makineleri tercih etmeniz iş yükünüzü hafifletirken hijyen oranının da artmasına sebep olacaktır. Tek bir yıkama yapmak gerekli hijyeni elde etmek için yeterli olmayacaktır. Raylı makineler son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu makineler halıların her noktasının temizlenmesini sağlar.

Ayrıca üretilen buharlı makineler yerinde yıkama işlemi yapmak için uygundur. Buharlı makineler sadece koltuk için değil halı yıkamak için de kullanılabilir. Şayet müşterileriniz kimyasal madde kullanmadan etkin bir temizlik talebinde bulunuyorsa buharlı makineler bu anlamda sizlere kolaylık sağlayacaktır. Yani makine tercihinde bulunurken teknolojik gelişmeleri ve müşteri taleplerini göz önünde bulundurmalısınız.

 

23 51
© Edit Endüstriyel Makina A.Ş. - 2018