Halı Yıkama Makineleri Ne Kadar Elektrik Harcar?

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Halı Yıkama Makineleri Ne Kadar Elektrik Harcar?

Halı Yıkama Makineleri Ne Kadar Elektrik Harcar?

Halı yıkama fabrikası ya da küçük çapta bir işletme kurulmadan evvel bir iş planı hazırlamak gereklidir. Çünkü kar oranının belirlenmesi, ancak giderlerin hesaba katılması ile mümkün olur. Halı yıkamadan elde ettiğiniz gelirler olduğu gibi pek çok gider kalemi de bulunmaktadır. Su, deterjan, personel giderleri gibi pek çok konunun düşünülerek bir hesap çıkarılması gerekir. Gider kalemlerinden bir diğeri de halı yıkama makinelerinin ne kadar elektrik harcadığı sorusudur. Sizler için halı yıkama makinesi elektrik tüketimi konusunu araştırdık.

Elektrik Tüketimi Makine Türlerine Göre Değişiyor

Cila işi yapan makinelerin ve halı yıkama makinelerinin elektrik tüketimi oldukça azdır. Makinelerin fiyatları üzerinde bir inceleme yapılarak aslında halı yıkama makinesi elektrik tüketimi konusunda detaylı bilgi edinilebilir. Normal şartlarda manuel makinelerin bir personel yardımı ile çalıştırılması gerekir. Ancak teknolojinin gelişmesi ile birlikte üretilen tam otomatik halı yıkama makineleri ihtiva ettiği özellikleri ile personele dahi ihtiyaç duymadan çalışmaktadır. Bilgisayar yazılımları sayesinde fırçalama, deterjan ve su gönderme gibi işlemleri makine halletmektedir.

Manuel makinelerde deterjan ve su tüketimi ise tamamen personelin bilgisine göre yapılmaktadır. Otomatik halı yıkama makinelerinin yıkama tezgahları daha büyüktür. Bu sayede aynı anda birden fazla daha küçük metrekareli halılar yıkanabilir. Bu da elektrikten tasarruf anlamına gelmektedir. Edit Temizlik olarak sizlere en kaliteli ve elektrik tasarruflu makineleri sunmak için araştırma ve geliştirme çalışmaları yapmaya devam etmekteyiz.

Halı Yıkama Makineleri Saatte Ne Kadar Elektrik Harcıyor?

Halı yıkama işi kuracak olanlar saatte harcanan elektrik miktarını merak ediyor. Bu miktar halı yıkama süresine göre değişiklik gösteriyor. Normal şartlarda otomatik makinelerde halı yıkama süresi 15 dakika oluyor. Bilgisayar programları sayesinde belirlenen süre 10 KW’a kadar çıkmaktadır. Ancak birkaç halı yerine tek bir halı yıkandığında manuel makineler saatte 1,5 KW elektrik tüketmektedir.

Halı yıkama işinde elektrik tasarrufu sağlamak istiyorsanız alacağınız makinenin tam otomatik olması sizlere avantaj sağlayacaktır. Elektrik tasarrufunun yanı sıra tam otomatik makineler personel masraflarını da en aza indirecek ve gider kalemlerinizde azalma meydana gelecektir.

 

23 51
© Edit Endüstriyel Makina A.Ş. - 2018