Halı Yıkama Fabrikası Kurmanın Maliyeti Nedir?

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Halı Yıkama Fabrikası Kurmanın Maliyeti Nedir?

Halı Yıkama Fabrikası Kurmanın Maliyeti Nedir?

Günümüzde kazanç sağlayan iş fikirlerinden bir tanesi de halı yıkama fabrikası kurmak olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu gün ev hanımlarının dahi halı yıkamaya ve vakti bulunuyor ne de gerekli ortamı. Bu sebeple halı yıkamak özellikle bahar ve yaz aylarında cazip olacaktır. Peki halı yıkama işi yapmak için ne kadarlık bir yatırıma ihtiyaç duyacaksınız? Gerekli ekipmanlar nelerdir? Bu iş ne kadar kazandırır?

Halı yıkama fabrikası kurmak için öncelikle gerekli olan ekipmanları satın almalısınız. Edit Temizlik olarak halı yıkama makinesinden gerekli olan temizlik kimyasallarına kadar tüm ürünlerin satışını yapıyoruz. Sitemiz üzerinden ürünleri toptan ya da perakende olarak temin edebilirsiniz.

Halı Yıkama Fabrikası Kurmak İçin Gerekli Ekipmanlar

Halı yıkama fabrikası kurmak ve makinelerin yerleşimi için 150 metrekarelik bir alan işinizi görecektir. Yıkama işlemine başlarken ilk aşama halıda bulunan tozların alınmasıdır. Bu sebeple bir toz alma makinesine ihtiyacınız olacaktır. Bu işlem bittikten sonra halılarınızı yıkamaya başlayabilirsiniz. Edit Temizlik sayfası halı yıkama makinesi kategorisi üzerinde yer alan makineleri inceleyerek siparişinizi verebilirsiniz. Yıkanan halının suyunun sıkılması amacı ile bir makine de satın alabilirsiniz.

Halınızı dışarıda kurutabileceğiniz gibi yine bir kurutma makinesi alarak da kurutabilirsiniz. Halıda bulunan havları aldıktan sonra paketleme işini yaparak bu işleme son veriyorsunuz. Ayrıca halıları almak için bir araca da ihtiyaç duyacaksınız.

Halı Yıkama İşinden Daha Çok Para Kazanmak İçin

Halı yıkama fabrikası kurmak meşakkatli bir iştir ve ciddi bir yatırım gerektirir. Kosgeb adı verilen kurum tarafından belirlenen nace kodları arasında halı yıkama işi de bulunmakta ve kurum iş planlarını beğendiği yatırımcılara maddi anlamda destek olmaktadır. Öncelikle bir iş planı hazırlayarak bu kuruma başvurabilirsiniz.

Müşteri potansiyeliniz kazancınızı etkileyen temel faktörlerdendir. Bu sebeple bir internet sitesi kurabilir, reklam amacı ile katalog, magnet vb. bastırabilirsiniz. Zamanla daha çok kazandıkça makine sayınızı da artırabilirsiniz. Ayrıca fabrika kurmak için gerekli yasal prosedürleri araştırınız ve işe bu şekilde başlayınız. Uzun çalışma saatlerini de göz önünde bulundurarak zamanla kar marjınızı artırabilirsiniz. Maliyet tamamen almış olduğunuz ekipmanlar ile alakalı olmaktadır.

 

 

 

 

23 51
© Edit Endüstriyel Makina A.Ş. - 2018