Halı Yıkama Fabrikası Kurmak İstiyorum

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Halı Yıkama Fabrikası Kurmak İstiyorum
 Ülkemizde son yılların en hızlı büyüyen iş kollarından biri halı yıkama sektörü. Büyüyen nüfus ve yaşam alanları halı yıkama sektörüne olumlu katkıda bulunuyor. Kendi işini kurmak isteyen birçok girişimci, halı yıkama sektörüne ilgi duyuyor. Sektör ile ilgili hiçbir bilgisi olmayan girişimciler, hangi makinaları satın alacaklarını nasıl bir sistem kurulacağını araştırıyor. Amacım bu girişimcilere ışık tutmak
         Halı yıkama fabrikası için en vazgeçilmez makinası; tam otomatik halı yıkama makinası dır. Az sayıda personel ile çok fazla halı yıkama imkanı sunan otomatik halı yıkama makinaları ; işletmeler için vazgeçilmez oluyor. Tam otomatik halı yıkama makinası seçilirken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta var. Genelde piyasada 4 veya 8 fırçalı makinalar üretilmektedir. Fırça sayısı arttıkça temizleme hızı ve temizliğin kalitesi artıyor. Şuan piyasada en çok tercih edilen tam otomatik halı yıkama makinası 8 fırçalıdır. Diğer bir konu ise makinanın gövdesinin galvanizli veya paslanmaz olması. Zira sürekli suya maruz kalan makina gövdesinin galvaniz olması şart. Makinada olmazsa olmaz diğer özellikler alt ve üst yıkama rulo fırçaları. Bant hızı ayarı olması da yıkayacağınız halıların temizlik durumuna veya halı çeşidine göre ayar yapılması imkanı sağlamaktadır. Kullanılan elektrik panosu ve iç malzemeleri kaliteyi etkileyen önemli unsurlardandır. Makina ile bazı üreticiler halı taşıma arabası ve su yalak ı vermektedir. Bunlar da olmazsa olmaz aksesuarlardandır. 
          Otomatik halı yıkama makinasını seçtikten sonra ikinci vazgeçilmez makina halı sıkma makinasıdır. Halı sıkma makinaları için en önemli özellik motor gücüdür. Ayrıca iç tamburun paslanmaz olması, kapak sisteminin kolay olması diğer dikkat edilmesi gereken özelliklerdir.
           Bazı el dokuma veya hassas halılar makinada yıkanamamaktadır ve bu halıları yıkamak için halı yıkama meç i gerekebilir. Halı yıkama ve zemin cilalama makinası fabrikalar için vazgeçilmez bir diğer makinadır.
           Bu makinalara ilave olarak, tozlu olarak yıkama fabrikasına gelen halıları yıkama işleminden önce tozdan arındırmak için "halı silkeleme makinası" kullanılabilir. Özellikle aşırı tozlu halılar için işi kolaylaştırıcı bir makinadır. Yıkanan halıların üzerinde oluşan tüyleri almak için halı hav alma makinası ( paketleme makinası) diğer ihtiyaç olan bir makinadır. Bu iki makina olmazsa olmaz değildir ancak bulunması halinde işlerini kolaylaştırır.
          Bu makina ile halı yıkma fabrikanız eksiksiz bir şekilde hizmet edebilir. Doğru konum ve iyi bir işletmecilik ile yatırımınız karşılığı 1-2 sene içerisinde geri alma şansı yaratmaktadır. Büyümeye devam eden sektör yeni yatırımcılarını bekliyor...
23 51
© Edit Endüstriyel Makina A.Ş. - 2018