Halı Temizliğinde Profesyonel Halı Yıkama Makine Seçimi Neden Önemlidir

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Halı Temizliğinde Profesyonel Halı Yıkama Makine Seçimi Neden Önemlidir

Halı Temizliğinde Profesyonel Halı Yıkama Makine Seçimi Neden Önemlidir?

Türk kültüründe halı temizliği çok eski dönemlere dayanır. Oldukça eski dönemlerden bu güne kadar varlığını sürdürmüş olan ve sürdürmeye de devam eden halı temizliği, hem kültürel anlamda hem de hijyen ve sağlık anlamında oldukça önemli bir yere sahiptir. Özellikle de derin temizlik dönemlerinde halı temizliğine ayrı bir önem verilir ve halılar yılda en az 2-3 kez yıkanır. Halı temizliğinde kullanılan ski yöntemlerin ve el gücünün yetersizliği baz alınarak tasarlanan ve kullanımıyla herkesi kendine hayran bırakan profesyonel halı yıkama makineleri, halıların derinden temizlenmesine ve kir, leke ve tozlarından tamamen arınmasına yardımcı oluyor. En az 6 ayda bir temizlenmesi gereken halılar için profesyonel makine seçimi yaparken iç temizlik malzemeleri ve aparatları dikkate alınmalıdır.

 

Halı Temizliğinde Profesyonel Halı Yıkama Makineleri

Otomatik halı yıkama makinası, evinizde, gücünüzü en az şekilde kullanarak ve en az şekilde yorularak halı temizliği yapmanıza olanak sağlar. Profesyonel halı yıkama makineleri, birden fazla çeşide ayrılıyor. Kendiniz periyodik süreçlerle halılarınızı yıkamak istediğinizde, ev ve dar alanlarda kullanımı uygun olan makinelerden temin edebilirsiniz. Ancak bu işi bir meslek şeklinde yapmak ve hem kendi halılarınızı hem de başkalarının halılarını yıkayabilmek için, tam otomatik olan ya da biraz el gücüyle çalışmakta olan halı yıkama makinelerinden temin etmeniz gerekiyor.

 

Profesyonel Halı Yıkama Makine Modelleri Nelerdir?

Tam otomatik, körüklü ve el yordamıyla olarak çeşitlere ayrılan profesyonel halı yıkama makineleri, iç ve dış parçaları, halı yıkama meçi aparatları ve diğer tüm kısımları ile bir bütün halinde çalıştırılarak kullanılır. Hem küçük halıların hem de büyük halıların temizliğinde kullanılan bu makine modelleri, halıları öncelikle ıslatır. Sonrasında deterjan verimi sağlar ve fırça yardımıyla halıların köpürtülerek fırçalanmasını sağlar. Böylelikle kir, leke ve tozlar kabararak halılardan uzaklaşır. En son aşamada ise makineler, halıların üzerine çıkan kir, leke ve tozu köpükleriyle birlikte içine çekerek durulama sağlar. Bu teknoloji harikası modelleri sitemizden alabilirsiniz.

 

23 51
© Edit Endüstriyel Makina A.Ş. - 2018