Halı Sıkma Makinesi Çeşitleri

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Halı Sıkma Makinesi Çeşitleri

Halı Sıkma Makinesi Çeşitleri

Halı yıkama sektörü çok fazla gelir getiren iş kollarından bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Küçük, orta ya da büyük çapta bir işletme kurmaya karar verdiğinizde gerekli olan ekipmanları da temin etmek durumundasınız. İşletmenizin büyüklüğüne göre bir halı yıkama makinesinde aradığınız özellikler de değişiklik gösterecektir. Küçük çaplı işletmeler halıların kuruması işlemini asarak yaparlar. Ancak büyük işletmelerin iş hacmi de fazla olduğundan dolayı kara düzen kurutma yapmak vakit kaybı olarak görülür.

Bu sebeple halı sıkma makinesi üretimi yapılmaktadır. Edit Temizlik olarak bizler de endüstriyel anlamda faaliyet gösteren firmaların talepleri doğrultusunda yıkanan halıları kurutmak için sıkma makinesi tedariki yapmaktayız. Ürünlerimizi inceleyerek kararınızı verebilirsiniz.

Edit THS Tekerlekli Halı Sıkma Makinesi

Halı sıkma makinesi olarak satışını yaptığımız ürünlerden ilki tekerlekli olan modeldir. Makinenin iç tamburu paslanmaz özelliğe sahiptir. Motoru oldukça kuvvetlidir ve elektriklidir. 1 adet motoru vardır. Sanayi alanlarında kullanım için uygundur. 380 ya da 220 V voltajı bulunmaktadır. 2.5 mm paslanmaz tambura sahip olan bu makinenin 38 cm tambur çapı bulunmaktadır. 270 cm tambur boyu olan makinenin ağrılığı 430 kg’dır. Talep ettiğiniz ölçülere göre firmamız tarafından halı sıkma makinesi imalatı yapılmaktadır.

Edit KHS Körüklü Halı Sıkma Makinesi

KHS serisinin THS serisinden tek farkı kullanılan sistemle alakalıdır. Teknik özellikleri aynı olmakla birlikte yalnızca ağırlığı 450 kg’dır. Tambur çapından tambur kalınlığına kadar tüm özellikleri aynıdır. Ekonomik bir halı sıkma makinesi arayışında olanlar körüklü olanı tercih edebilirler. Yine bu ürünümüz de müşteri taleplerine göre imal edilmektedir. Körüklü makinelerde sarsıntıyı azaltan özellik de bulunmaktadır. Sıkma işlemi esnasında bu sayede çok fazla yorulmazsınız.

Makinelerin tamburlarının kalın ve paslanmaz çelikten olması uzun ömürlülüğünü artırmaktadır. Özellikle endüstriyel anlamda çalışan halı yıkama firmalarının bu ürünleri tedarik etmesi işlerini kolaylaştıracaktır. Halı yıkama işi özellikle bahar ve yaz aylarında yapılmaktadır. Çünkü halıların kuruması zordur ve işletmelerin metre kareleri buna imkan vermez. Ancak sıkma makineleri sayesinde kışın dahi halı yıkamak mümkün olmaktadır.

 

23 51
© Edit Endüstriyel Makina A.Ş. - 2018