Geri Dönüşüm Çöp Kovasının Kapasiteleri Değişiyor

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Geri Dönüşüm Çöp Kovasının Kapasiteleri Değişiyor

Farklı özelliklere sahip olan çöplerin, mutlaka uygun bir çöp kovasının içine atılması gerekiyor. Özellikle geri dönüşüm çöp kovası olarak bilinen ürünler, bu anlayışa uygun bir şekilde tasarlanmaktalar. Böylelikle her bir atık, kendi içerisinde farklı işlemlere maruz kalmakta.

Geri Dönüşüm Çöp Kovası Modelleri Nelerdir?

Geri dönüşüm çöp kovası modelleri, kullanım alanına, kapasitesine göre değişiklik gösterir ve şu türleri vardır;

  • Firmamızın satmış olduğu çöp kovalarının tümü Procylce olarak bilinen bir dünya markasıdır.
  • Ürünlerin bir bölümü küçük olarak tasarlanmıştır. Farklı renk opsiyonları dikkat çeker. Atık kapasitesi daha kısıtlıdır. Akıllı olarak dizayn edilmiş olan bir kilidi söz konusudur. Hem tekerlekli olanları hem de bu özelliğe sahip olmayanları mevcuttur.
  • Litre ve kapasite bazlı baktığımız zaman minimum 50 maksimum ise 80'e kadar çıkan rakamlar dikkat çeker. Kullanım alanına göre en uygun olanını seçebilirsiniz.
  • Bunun yanı sıra ürünlerimiz; atık türüne göre de kategorilere ayrılmıştır. Örneğin sadece mini pil için üretilenler vardır. Bunun yanı sıra elektronik atık, yemek atıkları, karışık atıklar, tıbbi atıklar, cam atıkları, metal atıklar, organik atık, mini kağıt atıklara özel bir şekilde tasarlanmış çöp kovaları bulunmaktadır.
  • Özellikle galoş giymenin mecburi olduğu işletmelere uygun olan ikili kova seti son derece işlevseldir. Bir tarafında temiz diğer kısmına ise kirli galoşlar konulabilir.

Geri Dönüşüm Çöp Kovası Tasarımı Nasıldır?

Geri dönüşüm çöp kovasının gövdesi gri renkten üretilmiştir. Ağırlık ve ebat ölçüleri farklılık göstermektedir. İçerisinde birleştirme aparatı mevcuttur. Bunun yanı sıra üst kısmı değişik renkler kullanılarak oluşturulmuştur. Her bir çöp kovasının üstünde aynı zamanda hangi atığa uygun olduğu da yazılmıştır. Bu uyarı bilboard olan yer üzerine basılmıştır. Uzun ömürlü ve dayanıklıdır.

Çöp Kovaları Nerelerde Kullanılır?

Geri dönüşüm çöp kovası her ne kadar ev uygun olsa da, asıl kullanım alanı hizmet sektörüdür. Fabrikalar için ideal bir üründür. Bunun yanı sıra spor hastanelerde tercih edilebilir. Spor salonları, alışveriş merkezleri, okullar, yurtlar ve daha birçok yerdeki ihtiyacı karşılar.

 

23 51
© Edit Endüstriyel Makina A.Ş. - 2018