Geri Dönüşüm Çöp Kovası Endüstriyel Seçenekler

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Geri Dönüşüm Çöp Kovası Endüstriyel Seçenekler

Geri Dönüşüm Çöp Kovası Endüstriyel Seçenekler

Geri dönüşüm çöp kovası çok sağlıklı ve faydalı bir üründür. Geri dönüşüm çöp kovaları sayesinde pek çok eşya çöp olmaktan kurtuluyor ve yeniden doğaya geri dönüşümü sağlanıyor. Dışarıda, kapalı mekânlarda ve birçok topluma açık mekânlarda geri dönüşüm çöp kovası bulabilirsiniz.

Geri dönüşüm kovalarının pek çok çeşidi vardır. Dışarıda her ne kadar kare ve mavi renk olanlarını görseniz bile o en çok kullanılan rahat modellerdir. Maliyeti de yüksek olmadığı için pek çok işletme tarafından tercih edilir.

 

Geri Dönüşüm Çöp Kovası Modelleri

Temizlik kimyasalları toplanması için çok etkili bir ürün olan geri dönüşüm kovası çeşitli modellere sahiptir. Geri dönüşüm kovaları genel olarak pil toplama, kâğıt toplama, metal toplama ve plastik toplama kovaları olarak kategorilere ayrılır. Pil toplama kovalarına yalnızca pil, kâğıt toplama kovalarına sadece kâğıt, metal toplama kovalarına yalnızca metal atabilirsiniz.

Geri dönüşüm kovalarında biriken bu atıklar tekrar doğaya geri döndürülüyor ve böylece her şeyden kar ediliyor. Geri dönüşüm kovaları dikkat çekmek amacıyla farklı renklerde olur. Sarı, kırmızı, mavi ve yeşil renklerde olan geri dönüşüm kovaları 200 litre ebatlarında üretiliyor.

 

Plastik Geri Dönüşüm Kovası

Otel ekipmanları arasında da yer alan geri dönüşüm kovası, sert plastik şeklinde de üretiliyor. Lüks otellerde görüntü amacıyla plastik geri dönüşüm kovaları kullanılıyor. Renkli oldukları zaman daha çok dikkat çeken çöp kovaları kapalı mekânlarda çok tercih ediliyor.

Otel dışında geri dönüşüm kovalarını hastanelerde, okullarda, resmi dairelerde ve çocuk parklarında görebilirsiniz. Sanayi tipi üretilen geri dönüşüm depoları vardır ve bunlar plastik değil çelik ya da demir malzemeden üretilmiştir. Ebat olarak da diğerlerine göre daha büyüktür.

 

Çevre Açısından Geri Dönüşüm Kovaları

Elinize geçen atık maddeleri kategorisine göre sınıflandırılmış geri dönüşüm kovalarına atarak doğaya bir katkıda bulunabilirsiniz. Özellikle pilleri geri dönüşüm kovasına atmak hem sağlığa hem de çevreye çok faydalıdır. Plastiklerin de geri dönüşüme gitmesi çok önemlidir bu sayede milyonlarca ağacı kesilmekten kurtarabilirsiniz. Geri dönüşüm kovalarının önemi büyük ve bu önemi herkesin bilmesi gerek. Firmamızın sunduğu geri dönüşüm kovaları ile sizler de çevreye katkıda bulunabilirsiniz.

 

23 51
© Edit Endüstriyel Makina A.Ş. - 2018