Endüstriyel Yer Temizleme Makinası

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Endüstriyel Yer Temizleme Makinası

Endüstriyel Yer Temizleme Makinası

Yer temizleme makinaları hijyen sağlanması amacı ile üretilmiş oldukça işlevsel ve kullanışlı ürünlerdir. Mermer, parke, fayans, granit gibi zeminleri temizlemek için eskiden süpürgeler kullanılsa da, teknolojinin son geldiği noktada bu süpürgeler artık makinalara entegre şekilde işlevini gerçekleştirmektedir. Endüstriyel yer temizleme makinası zeminde bulunan kirleri tamamen ortadan kaldırır.

Endüstriyel yer temizleme makinası; iş yerleri, oteller ve fabrikalar gibi büyük alanlarda sıklıkla tercih edilir. Profesyonel olması ve temizliği çok basit bir hale getirmesi tercih sebebi olarak öne çıkmaktadır. Firmalar tercih ettiği tüm zemin temizleme otomatları ile fabrika işyeri gibi alanlarını son derece ekonomik fiyatlı olarak temizlemekte olup alanında en iyi işi yapan teknolojik makinelerle çalışma kolaylığını yakalamışlardır. 

Yer Temizleme Makinası Nasıl Kullanılır

Yer temizleme makinasının kullanım özellikleri ve alanları oldukça geniştir. Bu makinalar kullanıcılara rahat bir temizlik hizmeti sağlamaktadır. Zemin temizleme otomatları el ile kullanılabilirliğinin yanında servis aracı formatında da kullanılabilir. Büyüklük, küçüklük gibi ebat farklılıkları, gerek itme gerek sürme gibi farklı özellikleri bulunan ama asıl amacı kullanım kolaylığı sağlamak olan farklı yer temizleme makinaları bulunmaktadır.

Makina ile birlikte gelen fırça makinaya takılmalıdır. Fırçanın takılacağı yer genellikle makinadaki motorun ön kısmında yer almaktadır. Fırça takıldıktan sonra yer temizleme makinasının su haznesine temiz su koyulması gerekir. Son olarak deterjan eklenmesi ile birlikte kullanıma hazırdır.

Makinenin arka kısmında bulunan pedal yukarı doğru ittirildiğinde alt kısımda bulunan süpürge yere temas eder. Arka kısımda bulunan su vanası zeminin kirlilik durumuna göre ayarlanır. Ve yer temizleme makinası çalıştırılır.

Vakum Sistemi ile Kurutma

Yer temizleme makinası aynı zamanda vakum işlemi yapabilmektedir. Makinalarda bulunan kol yardımı ile vakum parçasının da süpürge ile birlikte zemine temas etmesini sağladığınızda vakumlama motoru devreye girer böylece yıkama yaparken aynı zamanda vakumlama işlemi yapılır. Yerde ki su vakum sistemiyle çekilerek kurutma işlemi de gerçekleşmiş olur. Bu şekilde temizlik işlemi sona erer. Fırçayı ve vakum parçasını zeminden kaldırarak makinayı başlangıçtaki konuma getirebilirsiniz.

 

 

23 51
© Edit Endüstriyel Makina A.Ş. - 2018